O marce

IDEA

Główną motywacją i siłą napędową do stworzenia marki r.oddity była potrzeba kreacji czegoś od zera, chęć podjęcia się odpowiedzialności za nią oraz stworzenia projektów zgodnych z własną estetyką. Jej głównymi elementami są prostota i nieoczywistość oraz wiara w to, że minimalizm nie musi oznaczać skromności i nudy.

Wierzymy, że moda to środek wewnętrznej ekspresji, zarówno projektanta, który ją tworzy, jak i jego odbiorcy. Marka r.oddity kierowana jest do kobiet takimi, jakie są: wielowymiarowe, charakteryzujące się złożonymi potrzebami i występujące codziennie w wielu sprzecznych ze sobą rolach. Nie dają się definiować, wymykają się stereotypom i schematom. R.oddity to zaproszenie do bycia na wskroś sobą, do wyjścia ku własnej kreatywności. “Oddity” to unikalność rozumiana w dobrym znaczeniu. Natomiast zmieniający się przy okazji każdej kolekcji pierwiastek “r” w nazwie marki to mały symbol różnorodności, którą dostrzegamy i szanujemy u naszych odbiorczyń. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas projekty spełnią swoje zadanie, oferując przestrzeń do noszenia znamion swojej własnej osobowości.

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA

Biorąc na siebie pełną odpowiedzialność, za wytrzymałość sprzedawanych produktów zdecydowałyśmy się wykonać nasze torebki z włoskiej skóry garbowanej roślinnie. Dobierając wszystkie materiały, zdecydowanie odrzuciłyśmy te tworzywa, które w swoim składzie zawierałyby jakiekolwiek pochodne plastiku. Skóra, której używamy pochodzi z garbarni szczycącej się certyfikatem AQC, będącym gwarantem, iż przestrzegane są przy jej produkcji zasady ochrony środowiska naturalnego, prawa pracownicze i zasady BHP. Badania na próbkach skór przeprowadzonych przy współpracy z Uniwersytetem we Florencji oraz centrum technologicznym PO.TE.CO w Santa Croce sull’Arno nie wykazały obecności metali ciężkich na powierzchni skór, dzięki czemu w kontakcie z ludzką skóra są nietoksyczne i nieuczulajace, a także wykazały pełną biodegradowalność na poziomie 90%. Co więcej, skóry użyte w naszych projektach zostały pozyskane przy minimalnym zużyciu wody oraz stanowią produkt uboczny przemysłu spożywczego.

Innymi materiałami wykorzystanymi w projektach jest drewno sosnowe i orzech amerykański, mosiądz oraz inne metale i ich stopy. Podszewki, obecne w niektórych modelach torebek, wykonane są Lyocellu (Tencelu™) produkowanym z celulozy drzewnej. Cały czas marka otwarta jest na nowe, naturalne materiały, których rynki nieustannie śledzimy. Torebki są szyte w Polsce, w lokalnym zakładzie kaletniczym.

STUDIO

Studio projektowe pochodzi z Krakowa. Właścicielkami marki r.oddity są Malwina Miszczyńska, Agnieszka Bińczycka i Anna Juzaszek.