RARE ODDITY

„Rare oddity” to nasza druga autorska kolekcja. Światem, który całkowicie zawładnął naszą wyobraźnią dla kontynuowania opowieści o marce r.oddity, stały się zaszczepione nam w sercach historie kobiet morza, zwanych także poławiaczkami pereł lub ostatnimi syrenami. Te wyjątkowe kobiety, splecione z tajemnicami oceanu, żyją w silnej symbiozie z morzem i jego bogactwem. Żeńskie społeczności Ama i Haenyeo znane są z tradycyjnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie metod połowu. Nurkując na głębokość kilkunastu metrów wyłącznie na jednym wdechu, poszukują na dnie oceanu jeżowców, ślimaków morskich i słuchotek, których skorupa pokryta jest wielobarwnie mieniącą się masą perłową. Ich determinacja imponuje i inspiruje do przekraczania własnych ograniczeń. Te rozbudzające wyobraźnię opowieści dają baśniową nadzieję na odnalezienie ukrytych w morskiej toni skarbów tym, którzy odważają się podjąć ryzyko.

Historie kobiet morza wykraczają daleko poza opowieść o jednostce. Ucieleśniają w sobie ducha solidarności; ze sobą nawzajem, ale również z naturą. Ama i Haenyeo uczą nas czerpać z umiarem i czułością to, co najlepsze z natury, bez nadmiernego nadwyrężania jej zasobów i w zgodzie z jej rytmem. Ich metody i zasady połowu rozwijane są z troską i uwagą dla oceanicznego ekosystemu, tak by delikatna równowaga nie uległa zachwianiu.

W kolekcji Rare oddity proponujemy cztery nowe modele. Są to zarówno torebki uniwersalne, sprawdzające się w codziennych sytuacjach, jak i te bardziej ekstrawaganckie na specjalne okazje. Ich nazwy pochodzą od pereł. Sercem tej kolekcji jest drewno, które zostało użyte do wykonania boków wszystkich torebek. Jest to drzewo sosnowe fornirowane orzechem amerykańskim. W dalszym ciągu eksperymentujemy z mosiądzem, czego efektem są zaprojektowane przez nas mosiężne zapięcia do torebek Akoya i Hope. Pozostajemy wierne ponadczasowej elegancji, prostym kształtom i funkcjonalnym zdobieniom.

Photography: Ola Bydłowska

Styling: Monika Tomczak
Models: Emilka Kawa, Zuza Kacperska Uncover Models

Production: Wika Szczechowiak

Hair&Make up: Daria Zwolińska
Photographer assistant: Szymon Rudzik